رستوران در اصفهان,رستوران وی آی پی اصفهان,رستوران ویژه اصفهان,رستوران سلف سرویس در اصفهان

         03136550401 

 


 

اصفهان، سیتی سنتر ، طبقه همکف ، ورودی 8

میوه ها را در هوای اتاق نگهداری نکنید تا ویتامین C آنها حفظ شود. میوه ها اگر در مدت زمان کمتری در معرض هوای اتاق و نور محیط قرار گیرند، ویتامین ها به ویژه ویتامین C و مواد مغزی شان بیشتر حفظ می شود. .

Bener senver munst onvase

میوه ها را در هوای اتاق نگهداری نکنید تا ویتامین C آنها حفظ شود. میوه ها اگر در مدت زمان کمتری در معرض هوای اتاق و نور محیط قرار گیرند، ویتامین ها به ویژه ویتامین C و مواد مغزی شان بیشتر حفظ می شود. .

دکتر کلیشادی با یادآوری این نکته که وزن میوه پس از خشک کردن، کاهش می یابد، تاکید کرد: خشک کردن میوه باعث می شود غلظت قند و برخی مواد مغزی موجود در آن افزایش یابد ولی برخی مواد مغذی موجود در آن به ویژه ویتامین A و C کاهش پیدا می کند با این حال در این روش املاح موجود در میوه جات حفظ می شود. استاد متخصص اطفال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خشکبار را میان وعده غذایی بسیار سالمی برای همه سنین به ویژه برای کودکان و نوجوانان دانست و خاطرنشان ساخت: اگر میوه را در منزل خشک کنید، برای کودک بسیار سالم تر خواهد بود و علاوه بر اینکه از کیفیت و بهداشت مواد مصرفی مطمئن هستید، می دانید که این میوه خشک شده مواد نگهدارنده و افزودنی های شیمیایی ندارد. البته خشکبار آماده که در شرایط صحیح، خشک شده و فاقد مواد شیمیایی مانند گوگرد که برای خشک کردن میوه جات استفاده می شود و فاقد مواد نگهدارنده باشند نیز مناسب هستند. وی با اعلام این مطلب که خشکبار را می توان تا دو ماه در یخچال و به مدت شش تا دوازده ماه در فریزر نگهداری کرد، تصریح کرد: میوه جات خشک را در محیط خنک(حدود 15 درجه سانتیگراد)خشک و تاریک نگهداری کرده و آنها را در کیسه یا ظرف در بسته دور از هوا قرار دهید تا رطوبت، جذب نکند، در این شرایط می توان خشکبار را برای دو تا چهار هفته نگهداری کرد ولی در حرارت اتاق، این مدت به نصف می رسد. شرایط نامناسب نگهداری، مواد مفید میوه ها را کاهش می دهد دکتر کلیشادی اظهار کرد: میوه جات از جمله مواد غذایی مفید و ضروری برای رژیم غذایی سالم هستند و امروزه تقریبا همه مردم تا حدی از فواید میوه جات آگاهی دارند اما سوالات و همچنین باورهای غلط زیادی نیز در این مورد وجود دارد. وی با اشاره به این نکته که برخی میوه جات هر چند حاوی ویتامین ها و املاح مفید زیادی هستند ولی به دلیل احتمال ایجاد عوارض گوارشی یا حساسیت، نباید در برخی سنین مصرف شوند، افزود: در برخی موارد شرایط نامناسب نگهداری میوه جات باعث کاهش قابل توجه مواد مفید آنها می شود. استاد متخصص اطفال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین عنوان داشت: میوه از نظر علمی، به قسمتی از گیاه گفته می شود که حاوی دانه یا هسته است به همین دلیل برخی گیاه شناسان، گوجه فرنگی، بادمجان و خیار را جزو میوه جات طبقه بندی می کنند نه سبزیجات! دکتر کلیشادی در ادامه با بیان اینکه هر قسمتی از میوه که بیشتر آفتاب خورده باشد، شیرین تر خواهد بود، اضافه کرد: میوه جاتی مانند موز، انجیر و خرما که در نواحی نزدیک به منطقه استوا رشد می کنند دارای درصد بالاتری شیرینی هستند زیرا در زمان رشد، بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می گیرند. .

Scroll to top